Yaz Modasında Halhal-Şahmeran Etkisi
Yaklaşık 5000 sene öncesine dayanan takıların ortaya çıktığı günden bugüne pek çok amaca hizmet ettiği bilinmektedir. Çeşitli takılar; kötülükleri defetmek, maddi varlığı göstermek, statü belirtmek, ait olduğu grubu temsil etmek, medeni hâli ortaya koymak gibi birçok amaçlar için kullanılmıştır. Tüm bunların sonunda takılar, süslenme amacıyla ancak 19.yy da kullanılmaya başlanmıştır.
Bilinen tüm medeniyetlerin bir takı geçmişi vardır, özellikle kadınlar geçmişten günümüze kadar takıyı hayatlarının bir parçası hâline getirmişlerdir. Günümüzdeki kadınlar hâlâ takı ile fark yaratmak ister ve olmazsa olmaz seçenekleri arasında şahmeranlar ve halhallar yer alır. Eğer siz de o kadınlardan biriyseniz ve alışılmışın dışında tarz yaratan takılar kullanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Özenle seçmeniz gereken takılarda dayanıklılık, asil görünüm ve kolay kullanımı bir araya getiren bu takı cennetinde aradığınızı bulacağınızdan eminiz!
Takı dünyasında tarihten gelen mitolojik unsurlara oldukça sık rastlanır. Şahmeran, bunların arasında en bilinenlerindendir. Yılanların şahı anlamına gelen şahmeran, hikâyesi kadar takı dünyasında da oldukça büyüleyici bir yere sahiptir. Kullanım olarak bileklik gibi görünen şahmeran hem bileğinizi sarmasıyla hem de elinizin üzerinde iki zarif zincirle parmaklarınıza bağlanmasıyla diğer bilekliklerden farklıdır. Özellikle yaz aylarının gözdesi olan şahmeran, tek başına bile oldukça etkileyicidir. Yılan figüründen doğan bir takı türü olsa da şahmeranı günümüzde kültürel figürler, dini simgeler gibi birçok farklı desen seçenekleriyle görebiliriz. Şahmeran ile sade bir kıyafeti de, günlük stilinizi de, plaj şıklığınızı da kolay bir şekilde tamamlayabilir, sıra dışı bir şıklığı yakalayabilirsiniz.
Takılara vücudumda baştan aşağı yer vermeyi seviyorum, diyorsanız halhal sizin takı gözdelerinizden biri olabilir. Hindistanlı ve Arap kökenli kadınların sıklıkla kullandığı halhal, zaman içerisinde tüm dünya kadınlarının vazgeçilmezi olmuştur. Halhal, eskiden genellikle mermer, deri ya da ağaçtan yapılan bir takı olsa da günümüzde birçok çeşidi mevcuttur. Halhal dünyasının çeşitliliğini seviyorsanız, her tarzda halhal bulabileceğiniz en doğru yerdesiniz. Sitemiz üzerinden her kıyafet için düşünülmüş iplikli halhallar, gümüş halhallar, örgü halhallar, boncuklu halhallar ve daha nicelerinden kendinize uygun olanı seçin ve hemen satın alın. Yazın sıcaklığını en iyi hissettiğiniz plajlarda sade bir bikiniyle tamamlayacağınız ve suya dayanıklı gümüş halhallar, kısa bir şortla ya da etekle kullanabileceğiniz salaş kombininize uygun örgü veya ip halhallar, şık bir gece kıyafetine uyumlu boncuklu halhallarla farkınızı hayatın her anında ortaya çıkarın. Aynı zamanda halhal, her ne kadar ayak bileğinden yaz aylarında çıkarılmayan bir takı olsa da onu sonbaharda giyebileceğiniz kısa bir pantolon, ucu katlanmış bir jean ya da midi boy bir etekle de kullanabilir, aranıza hasret girmesini önleyebilirsiniz.
Birbirinden farklı ve son derece şık, boncuklu halhal, örgü halhal, ip halhal, gümüş halhal seçeneklerine sitemiz üzerinden kolayca ulaşın, hesaplı bir alışveriş ile tüm kombinlerinizi tamamlayın. Hadi daha fazla geç kalmadan, harekete geçin!

Alışveriş Sepetin

Sepetiniz henüz boş
SİPARİŞİ TAMAMLA ALIŞVERİŞE DEVAM ET

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN

parolanızı mı unuttunuz?
ÜYE DEĞİLSENÜYE OL