Tüm siparişlerinizde ve iade-değişimlerinizde KARGO ÜCRETSİZ!

30 gün içinde koşulsuz değişim.

  Hesabım Giriş Yap Üye Ol
  Çocuk Nike ve adidas Futbol Ayakkabısı Koleksiyonu

  Çocuk Nike ve adidas Futbol Ayakkabısı Koleksiyonu

  Neymar, Messi, Ronaldo gibi dünya yıldızlarının giydiği modelleri de içeren Rookie Çocuk Futbol Ayakkabısı koleksiyon ile daha performanslı ve güvenli oyna

  15 ÜRÜN
  Sırala
  • En Düşük Fiyat
  • En Yüksek Fiyat
  • En Yeni
  Filtrele

  Çocuk Futbol Ayakkabısı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

  Futbol Türkiye'de açık ara en çok sevilen ve takip edilen spor dalı. Çocukların da yapmayı en çok sevdiği sporların başında geliyor. Hem sağlık hem de bu dalda kendini geliştirmek isteyenlere ihtiyaç duydukları profesyonel destek açısından seçilen futbol ayakkabısı ve çocuk kramponu büyük önem taşıyor. Doğru çocuk futbol ayakkabısı seçmek sadece daha iyi oynamayı sağlayarak çocukların kendine güvenini artırmakla kalmıyor, ciddi sakatlanmaların da önüne geçerek onları oyun boyunca etkin koruma sağlıyor.

  Hangi zeminde ve hangi mevkide oynayacağınıza göre seçmeniz gereken Çocuk futbol ayakkabısı ve çocuk kramponu değişiklik gösterecektir.
   
  Oynanan zemine göre futbol ayakkabıları üçe ayrılmaktadır. Halı saha maçlarında giymeye uygun, kauçuk çıkıntıları bulunan çocuk halı saha ayakkabısı modelleri TF tabana sahiptir. Suni çim sahalarda giymeye uygun çocuk kramponları AG, gerçek çim sahalarda giyilmesi gereken çocuk kramponları ise FG taban yapısındadır. AG ve FG tabanlı çocuk futbol ayakkabılarının tabanlarında zemine daha iyi tutunmayı sağlayan sert çiviler bulunur.

  Mevkiye göre çocuk krampon ve çocuk futbol ayakkabısı seçerken ise modeller daha dikkatli incelenmelidir. Sert mücadelelere girmesi ve hızdan ziyade dayanıklılığa yöneltmesi nedeniyle defans pozisyonundaki oyuncular sağlam yapılı, ayağı darbelerden koruyabilecek çocuk krampon ve çocuk futbol ayakkabıları seçmelidir. Nike Tiempo bu tarz futbol ayakkabılarına iyi bir örnektir. Orta saha oyuncuları çok sık ve isabetli paslar yapmak ya da kanatlardan yüksek hızda koşmak zorundadır. Orta sahada oyuncuları bu sebeple top kontrolünü maksimum seviyeye çıkaran çocuk futbol ayakkabıları ile daha hızlı koşmayı sağlayan çocuk futbol ayakkabılarına yönelmelidirler. Top kontrolü ve pas isabeti için Nike Magista, hızlı koşu için ise adidas F50 ve F5 ile yine Nike Mercurial serisi çocuk krampon ve futbol ayakkabıları örnek verilebilir. Forvet mevkisindeki oyuncular hareketli ve sabit tarzda oynamalarına göre farklı modellere yönelmeliler. Hareketli forvet oyuncuları Nike Hypervenom serisi çocuk futbol ayakkabılarıyla daha seri ve çevik hareketler yapabilirken sabit tarzda oynayanlar ise adidas ACE serisi ayakkabılarla gelen topları en çabuk ve hatasız şekilde kontrol edebilir ve top kontrolünde zirveye çıkabilirler. Kaleci mevkisinde oynayanlar ise defans oyuncuları gibi ayaklarını koruyacak ve yere sağlam basacak Tiempo serisi ayakkabıları tercih etmeliler.

  Çocuklar en çok beğendikleri ünlü oyuncunun giydiği ayakkabıyı giymeye meyillidir. Zaten maçta da bu sevdiği oyuncunun mevkisinde oynamayı tercih edeceğinden çocuk futbol ayakkabısı seçimine buradan da başlayabilirsiniz. Nike, adidas gibi markalar Neymar kramponı Hypervenom, Messi kramponu, Ronaldo Mercuiral CR7 kramponu gibi ünlü yıldızların gerçek maçlarda giydiği modelleri çocuk futbol ayakkabısı olarak sunmaktalar.

  Bu kadar çok seçenek arasından doğru ekipmana karar vermekte zorlanıyorsanız www.rookie.com.tr adresinde hizmet veren online bebek, çocuk ve genç spor mağazası Rookie Kids Türkiye, her ürün için ayrıntılı açıklamalarıyla karar vermenizi ve satın almanızı kolaylaştırmaya hazır.