Tüm siparişlerinizde ve iade-değişimlerinizde KARGO ÜCRETSİZ!

30 gün içinde koşulsuz değişim.

  Hesabım Giriş Yap Üye Ol

  Basketbol Ayakkabıları

  Dünyada spor denince akla gelen başlıca isimlerden olan basketbol hem bedensel hemde zihinsel gelişim için önemli bir rol oynar. Rahat, konforlu ve maksimum performansta spor yapabilmek için sitemizdeki basketbol ayakkabı modellerinden satın alabilirsiniz.

  27 ÜRÜN
  Sırala
  • En Düşük Fiyat
  • En Yüksek Fiyat
  • En Yeni
  Filtrele

  Çocuk Basketbol Ayakkabısı Seçmenin Püf Noktaları

   

  Basketbol en mücadeleci ve yorucu sporlardan biri. Rakibi geçmek, savunma yapmak ya da sayı yapmak için dar bir alanda çok çevik hareket edebilmek, bir anda hızlanıp gerektiğinde aniden durabilmek bedene ve özellikle de ayaklara büyük yük bindirir. Çocukların gelişimi süren kemik ve kaslarının bu yükü kaldırabilmesi için en doğru ayakkabıyı giymeleri gerekir. Seçilen basketbol ayakkabısı oyuncunun performansını ve sınırlarını doğrudan etkileyeceği için genç basketbolcuların kendilerini geliştirebilmeleri kullandıkları çocuk basketbol ayakkabısının özelliklerine bağlıdır.

   

  Basketbol ayakkabıları bilmeyen biri için birbirine çok benzer görünse de her model farklı bir kullanım amacıyla tasarlanır. Çocuk basketbol ayakkabısı seçerken üst yüzeyinin yumuşak ve ayağa tam uyum sağlamasına dikkat edilmeli. Ayakkabı, ayağı bir çorap gibi sarabilmeli ve her adımda esneyip sıkışarak ayağı desteklemeli. Ayrıca uzun antrenmanlar ve yorucu maçlarda ayağı rahatlatmak için mutlaka nefes alabilen bir malzeme kullanılmış olmalı.

   

  Basketbol ayakkabılarında ayak desteğinin en önemli parçası yaka kesimidir. Çocuk basketbol ayakkabılarında daha da fazla önem kazanan yaka; yüksek, orta ve alçak olmak üzere üç tarzdadır. Yüksek yakalı basketbol ayakkabıları bileğe tam destek sağlarken alçak yakalı basketbol ayakkabıları bileği tamamen açıkta bırakarak daha hızlı hareket etmeye olanak sunar.

   

  Orta taban bölgesi bir çocuk basketbol ayakkabısının en önemli kısmını oluşturur. Oyuncunun ayak tabanı ile doğrudan temas eden bu yüzey ve altına yerleştirilen yastıklama darbe emiciliği, sıçrama yüksekliğini, koşu hızını, ayağın genel rahatlığını ve sağlığını doğrudan etkiler.

   

  Dış taban ise oynanacak zemine göre seçilmelidir. Basketbol ayakkabılarının hemen hepsi salonda giyilmesi düşünülerek tasarlandığından sokakta oynanması durumunda çabuk yıpranma gösterir. Kauçuktan üretilen tabanlar ani duruşlarda ve hızlanmalarda kaymayı engelleyerek hem hız ve çeviklik hem de güvenli oyun sunar. Bazı basketbol ayakkabılarının tabanı içinde sıçramayı kolaylaştıran ek yastıklama sistemleri bulunur.

   

  Siz de en doğru çocuk basketbol ayakkabısını seçmeden önce nasıl bir oyun stiliniz olduğunu ve önceliklerinizi belirleyin, ardından her ürün için ayrıntılı incelemeler içeren Rookie spor mağazasının basketbol koleksiyonundan size en uygun çocuk basketbol ayakkabısını bulun, ihtiyaç duyduğunuz desteğe kolayca sahip olun.